Kredki bezdrzewne. Zakup wart rozważenia?
Kredki kojarzą się przede wszystkim z pudełkami pełnymi drewnianych ołówków z kolorowym węglem drzewnym. Drewniane kredki nie są oczywiście jedynym możliwym rodzajem. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów kredek, w których nie wykorzystuje się drewna jako otoczki. Obecnie coraz większą popularność zdobywają kredki bezdrzewne. Cenią je sobie graficy, a dzieci bardzo je lubią, ponieważ można rysować i kolorować praktycznie całą kredką.
Takie bezdrzewne kredki składają się z kolorowego sztyftu, który jest z zewnątrz osłonięty warstwą lakieru. Pod pewnymi względami, w sposobie wykorzystania mogą przypominać kredki świecowe. Różnią się jednak materiałem, z którego zrobiona jest kolorowa masa. Wykonane za ich pomocą rysunki wyglądają tak jak te tworzone tradycyjnymi kredkami.
Dlaczego kredki bezdrzewne są wyjątkowe?
Przede wszystkim kredki bezdrzewne są profesjonalnym materiałem plastycznym, który nadaje się do wykorzystania przez zawodowych rysowników. Oznacza to, że są wykonane z wysokiej klasy tworzyw, a rysunki, które dzięki nim powstają, są trwałe i długo zachowują intensywny, żywy kolor. Istotny jest też ich trójkątny kształt, który sprzyja pewnemu chwytowi. W przypadku zawodowej pracy jest to niezwykle ważne. Jednak takie kredki to nie tylko artykuły plastyczne dla zawodowców. Doskonałe sposoby na ich wykorzystanie znajdą na pewno również dzieci.
Ogromnym atutem kredek bezdrzewnych, który niewątpliwie docenią małoletni adepci plastyki, jest duża powierzchnia, którą można nakładać kolor. Nie jesteśmy tu ograniczeni jedynie do wąskiego grafitu – cała zaostrzona powierzchnia kredki służy do rysowania. Umożliwia to zastosowanie zupełnie innych technik kolorowania. Nowoczesna konstrukcja kredki sprawia, że nie pęka nawet gdy złamie się wkład. Bardzo ciekawy jest również sposób na wykorzystanie odpadów, które pozostają po ostrzeniu. Producenci zalecają, aby nie wyrzucać odpadów, ponieważ nadają się do ponownego wykorzystania. Można za ich pomocą tworzyć na rysunku cienie, rozmazywać je oraz tonować regularne barwy.